نور فاطمه noorfatemah
منوی دسترسی ها

فرهنگ‌نامه

اطلاعات اسلامی
دانشنامه اجتماع و فرهنگ اسلامی
دانشنامه اجتماع و فرهنگ اسلامی
دانشنامه اجتماع و فرهنگ اسلامی
در این دانشنامه موضو عاتی مانند زن در اسلام ، جوان در اسلام ، خرافه  و خرافه پرستی ، شیطان پرستی و ... مورد بررسی قرار گرفته است
...
دانشنامه علوم اسلامی
دانشنامه علوم اسلامی
دانشنامه علوم اسلامی
در این دانشنامه علوم مختلف اسلامی از قبیل فقه ، فلسفه ، عقائد و کلام ، عرفان ، اخلاق و ... مورد بررسی قرار می گیرد.
...
دانشنامه اخلاق و تربیت اسلامی
دانشنامه اخلاق و تربیت اسلامی
دانشنامه اخلاق و تربیت اسلامی
در این دانشنامه موضوعات مختلفی در زمینه اخلاق از قبیل تربیت کودک ، زهد ، راستگویی و ... مورد بررسی قرار گرفته است.
...
دانشنامه عبادات اسلامی
دانشنامه عبادات اسلامی
دانشنامه عبادات اسلامی
در این دانشنامه مقالات ، گزیده کتاب و چکیده پایان نامه در موضوعاتی مانند نماز ، روزه ، خمس ، زکات ، حج و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
...
دانشنامه اهل بیت
دانشنامه اهل بیت
دانشتامه اهل بیت
این بخش شامل 18 دانشنامه درباره اهل بیت عصمت وطهارت می باشد
...
دانشنامه جهان اسلام
دانشنامه جهان اسلام
دانشنامه جهان اسلام
دانشنامهٔ جهان اسلام، دایرةالمعارفی است دربارهٔ آموزه‌های دین اسلام، و تمدن و فرهنگ ملل مسلمان، از آغاز پیدایش اسلام تا زمان حاضر. از این دانشنامه، که در کل بالغ بر ۴۰ مجلد ... ...
کلام جاودان
آیه تبلیغ، سند امامت و ولایت امیرالمؤمنین(ع)
یا أَیهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَیكَ مِنْ رَبِّكَ وَ إِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَ اللَّهُ یعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللَّهَ لا یهْدِی الْقَوْمَ الْكافِرینَ.
ى پیامبر! آنچه از طرف پروردگارت بر تو نازل شده است، كاملًا (به مردم) برسان! و اگر نرسانی، رسالت او را انجام نداده‏اى! خداوند تو را از (خطرات احتمالى) مردم نگاه مى‏دارد و خداوند، جمعیت كافران (لجوج) را هدایت نمی‌کند.
+ ادامه مطلب
پند نیکان
حضرت فاطمه (سلام الله علیها)در تعریف امام علىّ (علیه السلام)فرمود
قالَتْ علیها السلام :وَ هُوَ الا مامُ الرَبّانى ، وَ الْهَیْكَلُ النُّورانى ، قُطْبُ الا قْطابِ، وَسُلالَةُ الاْ طْیابِ، النّاطِقُ بِالصَّوابِ، نُقْطَةُ دائِرَةِ الا مامَةِ.
او پیشوائى الهى و ربّانى است ، تجسّم نور و روشنائى است ، مركز توجّه تمامى موجودات و عارفان است ، فرزندى پاك از خانواده پاكان مى باشد، گوینده‌اى حقّگو و هدایتگر است ، او مركز و محور امامت و رهبریّت است.(ریاحین الشّریعة : ج 1، ص 93.)
+ ادامه مطلب
اوقات شرعی

ارتباط با ما
موسسه نور فاطمه زهرا (سلام الله علیها) نظرات و پیشنهادات شما دوستان عزیز را ارج می نهد و هر گونه نظری که بتواند به رشد کیفی و ارزشمند تر شدن این پایگاه کمک نماید را با آغوش باز پذیراست . شما با پر کردن و ارسال فرم زیر (و تکمیل مشخصات کامل در صورت نیاز به تماس ما) یا ارسال ایمیل به آدرس ذیل می توانید این نقطه نظرات را در اختیارمان قرار دهید.
09127599599
info@noorfatemah.org
درباره ما
مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نور فاطمه زهرا سلام الله علیها با هدف نشر معارف اهل بیت علیهم السلام و با تمسک به حدیث ثقلین و به اهتمام جناب آقای مهندس جعفر بهگوی وجناب آقای دکتر محمد علی مجدفقیهی در سال 1390 ه.ش فعالیت خود را در شهر قم آغاز کرد. پس از گذشت مدتی کوتاه از تأسیس مؤسسه و راه اندازی ساختمان اصلی، هیئت علمی مؤسسه اهداف خود را در دو بخش پژوهش و آموزش تعیین کرد. این اهداف مبنی بر نشر معارف اسلامی در موضوع معارف شیعه و معتقدات مخالفان دین
ارسال نظرات